Gemeenteraad Roosendaal wil gesprek met CBR over mogelijk vertrek
Björn Rommens van PvdA Roosendaal wil graag het gesprek met het CBR aan.
Het aangekondigde vertrek van het Centraal Bureau Rijvaardigheid (CBR) uit Roosendaal blijft de gemoederen bezighouden. Vorige week donderdag hebben rijschoolhouders uit de omgeving van Roosendaal een hoorzitting gehad bij het CBR. Diezelfde avond werden er in de commissievergadering van de gemeente Roosendaal raadsvragen over de kwestie beantwoord.
In november had de fractie van de PvdA Roosendaal namelijk al vragen gesteld over het vertrek van de examenlocatie van het CBR in Roosendaal. De fractie was met name bang dat er een voorziening zou verdwijnen. Ook was de partij benieuwd of het college geïnformeerd was over het besluit van het CBR. Daarnaast wilde de fractie weten of de gemeente zich sterk wilde maken voor het behoud van de examenlocatie in Roosendaal.
Pechtold wil in gesprek met de raad
Uit de antwoorden van het college blijkt dat de gemeente Roosendaal wel degelijk op de hoogte was van het vertrek van het CBR. Er is namelijk telefonisch contact geweest met directeur Alexander Pechtold van het CBR. Het college geeft wel toe dat de CBR-locatie in Roosendaal een aanvulling is op de voorzieningen. Daarnaast wil de gemeente Roosendaal het gesprek met het CBR aangaan over het behoud van de locatie. Ook willen zij in dat gesprek de alternatieve locatie voor het CBR onder de aandacht brengen.
Als laatste punt stipt het college aan dat de directeur van het CBR de keuzes van de organisatie graag wil toelichten aan de gemeenteraad. Fractievoorzitter Björn Rommens van PvdA Roosendaal legt tijdens de commissievergadering uit blij te zijn met dit aanbod. “Ik was zelf ook verrast toen ik meneer Pechtold aan de telefoon kreeg na het stellen van de raadsvragen”, vertelde hij. Rommens hoopt tevens dat de andere partijen ook open staan voor een gesprek tussen het CBR en de gemeenteraad. Indien het gesprek niks oplevert, zou de fractievoorzitter wensen dat het college overgaat tot het starten van een lobby voor het behoud van de examenlocatie.
Steun vanuit de raad en het college
Dat laatste blijkt ook zeker het geval te zijn. Gert-Jan van Oosterbosch van de Roosendaalse Lijst baalt van de ontstane situatie en benadrukt dat in 2016 dit voorval ook al speelde. Destijds kon de verdwijning van het CBR in Roosendaal tegengehouden worden door onder meer de gemeente. In een gesprek met Pechtold zou er voor de partij meer duidelijkheid kunnen komen. Ook de VLP wil graag met het CBR in gesprek om een duidelijke toelichting te krijgen wat nu precies de reden achter het vertrek is.
Wethouder Robin Heij geeft aan dat ook het college de keuze van het CBR betreurt. Daarnaast is hij blij is om te zien dat het college en de raad eensgezind is in deze kwestie. “Daarom wil het college de raad ondersteunen om het gesprek te faciliteren”, zegt wethouder Heij. Ook wil het college in het lobbycircuit kijken wat men kan betekenen voor het behoud van het CBR in Roosendaal. Zo krijgt dit dossier ongetwijfeld een vervolg.
Lees ook: PvdA: doet college nog poging CBR te behouden?