Math with Menno geeft havo-5 leerlingen wiskundetips in theater De Maagd

Voormalig wiskundedocent Menno Lagerwey, bekend van zijn wiskundefilmpjes op Youtube, stond woensdag met zijn theatertour in De Maagd in Bergen op Zoom. Zo’n 130 havo-5 leerlingen bezochten zijn show voor wat extra tips.
In zo’n anderhalf uur krijgen de middelbare scholieren uitgelegd hoe het aankomend wiskunde-examen eruitziet en wat ze kunnen verwachten. Daarna krijgen ze uitleg over het onderwerp waar de meeste fouten in worden gemaakt. “Het moeilijkste onderdeel van het examen is algebra en formules. Dat is 20 procent van het examen én de 20 procent waarop het slechts wordt gescoord”, begint de oud-wiskundedocent.
Rond 16.30 uur druppelt de zaal langzaam vol met de leerlingen uit havo 5. Niet alle aanwezigen komen uit Bergen op Zoom en omstreken. Zo zijn Sophie en Abigail helemaal vanuit Gouda afgereisd om de extra tips en trucjes van Menno te leren. “We willen heel graag ons examen halen en we kennen Menno van zijn video’s. Dus super leuk om hier nu in het echt bij te zijn om de laatste dingetjes bij te spijkeren”, zegt Sophie.
Meerdere leerlingen helpen
Voordat Menno Langerwey, op Youtube bekend als Math with Menno, met zijn theatertours en video’s begon, was hij wiskundedocent in Haarlem. Ondertussen maakt hij al acht jaar Youtube video’s waarin hij alle stof behandelt. “Van de brugklas tot en met het eindexamen, het maakt niet uit welk niveau je doet, je kan altijd bij mij terecht.” In de zeven theatertours in Zuid- en West-Nederland focust hij op wiskunde A en B voor examenleerlingen van havo en vwo.
Zestig man in de klas of tweehonderd man in de klas, het maakt niet zo’n verschil.
Het idee voor een theatertour kwam eigenlijk door een vraag uit een jongerencommissie in Apeldoorn. “Ik werd drie jaar geleden gevraagd door theater Orpheus in Apeldoorn of ik examentraining wilde komen geven. Dat leek mij best wel leuk om een keer te doen, want of je dit nou doet op een school met zestig man of in het theater met tweehonderd man, het maakt niet zo’n verschil.” Sindsdien groeit zijn theatershow elk jaar. Volgend jaar heeft de leraar al veertien shows gepland staan. Waar het gaat stoppen? Dat weet Menno niet, maar hij hoopt uiteindelijk door heel het land shows te geven en scholieren te helpen.