Twee vliegen in één klap: politie vindt gestolen auto én ‘spookauto’ in Roosendaal

De politie stuitte per toeval op een gestolen auto. (Foto: Politieteam Roosendaal)
De politie stuitte woensdag op een gestolen auto in Roosendaal. De auto stond geparkeerd, maar er was geen verdachte aanwezig. De eigenaar van de auto was niet in de gelegenheid om zelf de auto op te halen en daarom is de bergingsdienst om hulp gevraagd.
De agenten kwamen de auto op het spoor door een melding van de ANPR camera in de politieauto. Die camera leest kentekens en slaat alarm als er bijzonderheden op het kenteken staan. In dit geval was dat, omdat de auto gestolen was. De verdachte was niet aanwezig en dus was er ook geen sleutel beschikbaar om de auto te verplaatsen.
Spookauto
Om de bergers de ruimte te geven, moest de auto die voor de gestolen auto stond aan de kant. Toen de agenten de eigenaar van de auto wilden benaderen kwamen zij erachter dat de auto niet op naam stond. Dat noemt de politie ook wel een spookauto. Die kunnen bijvoorbeeld door criminelen gebruikt worden, omdat er dan geen eigenaar achterhaald kan worden. Het kan ook dat de eigenaar van de auto bewust of onbewust het voertuig nog niet op naam gezet heeft.
Spookvoertuigen worden normaal gesproken veertien dagen in beslag genomen. Als er na die tijd niemand zich meldt, neemt de Officier van Justitie een besluit over de auto. In dit geval kwam de eigenaar zich al binnen één uur melden, omdat hij dacht dat zijn auto gestolen was. Hij heeft nu twee weken om te zorgen dat de auto op naam gezet wordt.